بیمه های عمومی و خصوصی در آلمان

 

همین که به آلمان میرسید و ساکن میشوید، باید عضویت یکی از شرکت‌های بیمه درمانی را کسب کنید. همه افرادی که در آلمان زندگی میکنند، از جمله تمام شهروندان آلمانی، مستلزم داشتن بیمه درمانی هستند و این امر برای همه اجباری است. شرکت ارائه دهنده بیمه درمانی،     هزینه هایی بازدید پزشکان، بستری شدن در بیمارستان و (اغلب هزینه های) دارو ها را پوشش می دهد. در برخی موارد، شرکت بیمه درمانی می تواند همه هزینه های داروهای شما را بر عهده بگیرد.⁣⁣

بیش از ۱۰۰ شرکت بیمه درمانی مختلف در آلمان وجود دارد. بعضی از آنها بیمه های عمومی هستند و برخی دیگر خصوصی. این دو نوع شرکت های بیمه از لحاظ دسترسی به خدمات و هزینه متفاوت هستند. در اصل، شما برای انتخاب بیمه های عمومی آزاد هستید اما برای عضویت در شرکت های بیمه خصوصی باید شرایط خاصی باشید. بطور مثال شرکتهای خصوصی فقط دانشجویان، کارمندان دولتی، افرادیکه مستقل کار میکنند و یا کسانی که عاید ماهانه خیلی بالایی دارند را قبول میکنند. اما شرکت های بیمه عمومی، همه افراد را بدون در نظر گرفتن گروه، حرفه و سطح درآمد، قبول می کند.

در بیمه های سلامت عمومی، مقدار هزینه‌ای که باید پرداخت کنید، به حقوق و دستمزد شما بستگی دارد، یعنی هرچه درآمد شما بیشترباشد،     هزینه اش  بالاتر است و همچنان برعکس برای اشخاص کم درآمد بیمه های عمومی هزینه ای کمتری دارد. مزیت بزرگ بیمه درمانی عمومی این است که در شرایط خاص شما می توانید همسر و فرزندان خود را با خودتان به همان هزینه بیمه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *