در آلمان واکسیناسیون اجباری نیست اما به شدت از طرف همه مراجع بهداشت و سلامت توصیه می‌شود. اگر در مورد واکسن زدن به خودتان یا فرزندانتان مطمئن نیستید، می توانید از پزشک‌تان بخواهید که شما را  برای تصمیم گیری کمک کند و یا بر اساس توصیه‌های سیستم واکسیناسیون آلمان عمل کنید.

نظر به اینکه از کدام کشور آمده‌اید و یا قبلا کجا زندگی کرده‌اید، ممکن است قبلا در برابر بیماری های خاص واکسن شده باشید. با این حال، این بیماری ها ممکن است در آلمان شایع نباشد. در عوض، پزشکان آلمانی ممکن است واکسیناسیون علیه بیماری های دیگری را توصیه کنند. حتی اگر شما بزرگ‌سال و یا میان‌سال هستید، ممکن است مجبور شوید مجددا واکسینه شوید.

همه شرکت های بیمه یک سری هزینه واکسنهای توصیه شده توسط کمسیون واکسیناسیون (با توجه به دستورالعمل رسمی واکسیناسیون) را پرداخت می کنند. بعضی از شرکت های بیمه همچنین هزینه واکسن علیه بیماری هایی که شما ممکن است در هنگام تعطیلات در خارج از کشور به آن مبتلا شوید را نیز پرداخت میکنند. اگرشما به دلیل حرفه تان  درمعرض خطر جدی ابتلا به بیماری قرار داشته باشید، کارفرمای شما باید هزینه واکسن‌های لازم را طبق بند ۳ قانون صحت و حفاظت از کارکنان بپردازد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *