یونان به کشور جزایر شهرت دارد و شاید به جرات بتوان گفت تنوع جزایر در این کشور را در هیچ کشور دیگری نمی توانید پیدا کنید. به گفته بسیاری حتی در صورت زندگی در یونان نیز برای اینکه همه جزایر یونان را ببینید به مدت ها زمان نیاز خواهید داشت.

 

کشور یونان بیش از ۶۰۰۰ جزیره مختلف دارد که در بین آنها تنها ۲۲۷ مورد از این جزایر مسکونی و قابل سکونت است. خطوط سنگی ساحلی ، سواحل شنی و رنگی، روستاهایی که در مجاورت این سواحل هر کدام با ساختاری متفاوت بنا شده اند ، خلیج های بکر و دست نخورده و بسیاری از بندرها و قایق های رنگارنگ بادبانی باعث شده تا زندگی در یونان متنوع و دارای حال و هوایی بسیار خاص باشد. دشوار است که از بین این همه جزیره بخواهیم بهترین جزایر را معرفی کنیم و واقعا امکان معرفی همه این جزایر نیز وجود ندارد.

 

جزیره بزرگ کرت شاید معروف ترین و توریستی ترین جزیره یونان باشد که طرفداران زیادی دارد. این جزیره دوست داشتنی به دلیل مناظر متنوع و سواحل بزرگ  با نخل ها زیبا و ماسه های رنگی  تا قله های بلند پوشیده از برف و تپه های رودخانه ای خیره کننده  و همچنین به دلیل زندگی شبانه و شهرهای دوست داشتنی توریستی شهرت جهانی دارند و اغلب سرمایه گذاران و افرادی که به دنبال اقامت در یونان هستند، اگر سرمایه کافی داشته باشند برای زندگی در یونان جزیره کرت را انتخاب می کنند.

 

افرادی که به دنبال تنوع بیشتر و مهمانی های شاد کنار سواحل هستند نیز برای زندگی در یونان ممکن است جزایر میکونوس و یا لوس را انتخاب کنند.  جزیره آتشفشانی  سانتورینی نیز یکی از رمانتیک ترین و زیباترین جزایر در جهان است که نمادهای دینی و مذهبی زیادی در آن وجود دارد. جزیره فیرا یکی از جزایر شناخته شده دیگر برای زندگی در یونان است که به دلیل مرکزی با تم سفید رنگ شناخته شده است و همچنین وجود صخره ای ۴۰۰ متری که بر لبه یک تالاب آبی فوق العاده زیبا مشرف شده است نیز بر زیبایی این جزیره افزوده است.

 

از جزایر زیبا و عالی دیگر برای زندگی در یونان که شرایط مناسب و حال و هوا و آب و هوای عالی برای زندگی در یونان دارند می توان به جزایر لسبوس، پاروس، لفکادا و یا کاس اشاره کرد. در این بین برخی از جزایر شرایط زندگی در یونان را ندارند و یا کمتر برای زندگی در یونان مورد توجه هستند که یکی از این جزایر زیبا و معروف، جزیره  زاکینتوس است که محل اصلی لانه سازی لاک پشت های دریایی در مدیترانه است.

 

همچنین دیگر جزیره یونان از این دست می تواند جزیره کافولونیا باشد که به دلیل داشتن تاکستان های زیاد و انگور مشهور و شرابط عالی محبوبیت زیادی دارد . در این جزیره انواع سواحل سخره ای و زیبا را خواهید دید که این جزیره را تبدیل به یکی از کانون های گردشگری یونان کرده است .

 

اگر به دنبال زندگی در یونان در مناطق کمتر توسعه یافته برای سرمایه گذاری در یونان با هزینه کمتر و یا زندگی ارزان تر در یونان هستید همچنین می توانید روی جزایر کمتر توریستی و کمتر توسعه یافته ای مانند سیروس، آمورگوس، تاسوس و یا برخی دیگر از جزایر یونان که زندگی در  آنها در جریان است نیز حساب کنید.

 

اما در نظر داشته باشید که هر چه جزایر یونان پیشرفته تر باشند شرایط زندگی در یونان در این جزایر بهتر فراهم است و دسترسی بهتری به مراکز شهرهای بزرگ و امکانات شهری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *