۱۰ تا از زیباترین کلیساهای آلمان

کلیسای جامع کلن (Cologne Cathedral)

کلیسای جامع کلن یکی از زیباترین کلیساهای آلمان است که به سختی می‌توان رقیبی برای آن یافت. یک کلیسای جامع که به سبک گوتیک ساخته شده و امروزه یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری در آلمان به شمار می‌رود. کلیسای جامع کلن در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و همین مساله به محبوبیت آن می‌افزاید. وجود مناره‌های مخروطی شکلی که سر به فلک کشیده‌اند، پستی بلندی‌های مختلف طراحی ظاهری کلیسا و حکاکی‌های خارق‌العاده‌ای که چه روی بدنه چه در فضای داخلی کلیسا به چشم می‌خورد، همه حیرت انگیز و خیره کننده هستند. ورود به کلیسا رایگان است اما برای اینکه به قسمت‌های مختلف کلیسا نظیر پشت بام و اتاق جواهرات بروید باید از تورهای راهنما کمک بگیرید که بابت آن باید مبلغی پرداخت کنید.کلیسای جامع کلن یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری شهر کلن است که جلوه خاصی به ظاهر شهر بخشیده است.

 

کلیسای بانوی ما درسدن (Dresden Church of Our Lady)

شهر درسدن بخاطر معماری خارق‌العاده‌اش شهرت دارد که در میان آن‌ها کلیسای بانوی ما از جذابیت بیشتری برخوردار است. این کلیسا که قدمت آن به قرن ۱۸ باز می‌گردد از جمله کلیساهاییست که دوران سختی را در جنگ جهانی دوم سپری کرده است اما با تلاش‌های بسیار در اواخر قرن ۲۰ به زندگی بازگشته و امروزه به یکی از زیباترین کلیساهای آلمان تبدیل شده است. سازندگان این کلیسا در قرن بیستم از تصاویر و اسناد قدیمی برای بازسازی کلیسا استفاده کرده‌اند تا بتوانند تا جای ممکن کلیسا را شبیه به روز اولش کنند.

کلیسای بانوی ما در شهر درسدن یک کلیسای کوچک اما بسیار تماشایی و زیبا است.

 

کلیسای اولم (Ulm Minister)

با ارتفاع ۱۶۱.۵ متر، کلیسای اولم لقب بلندترین کلیسای جهان را به خود اختصاص داده است. این کلیسا که در شهر اولم در جنوب غربی آلمان قرار گرفته است یکی از پرطرفدارترین معماری‌های گوتیک جهان به شمار می‌رود. زمان بسیاری برای ساخت کلیسا صرف شد چرا که این کلیسا بین سالهای ۱۳۷۷ و ۱۸۹۰ ساخته شده است. یعنی ۵۱۳ سال به طول انجامیده است. اما وقتی به معماری شگفت انگیز آن نگاه می‌کنید خواهید دید این انتظار نیم قرنی ارزشش را داشته است. در این کلیسا می‌توانی حکاکی‌های خارق العاده دیواری و چوبی را در کنار مجسمه‌های عظیم و پنجره‌های بزرگ رنگارنگ ببینید. می‌توانید به بالای مناره مخروطی آن نیز بروید و چشم اندازی خارق العاده از کل شهر ببینید. هرچند باید انتظار بالا رفتن از ۷۶۸ پله را داشته باشید.کلیسای اولم آلمان بلندترین کلیسای جهان به شمار می‌رود که نسبت به سایر کلیساهای آلمان ظاهری متفاوت دارد.

 

کلیسای زیارتی وایز (Pilgrimage Church of Wies)

یکی از محبوب‌ترین توقفگاه‌ها در جاده رمانتیک (جاده‎ای معروف در آلمان)، کلیسای زیبا و خوش منظره زیارتی وایز است (به آلمانی Wieskirche). این کلیسا معماری ساده‌ای دارد اما به دلیل وجود مجسمه‌های چوبی که در آن قرار گرفته است شهرت دارد. در سالهای اخیر این کلیسا گسترش یافته و سنگ کاری و گچبری‌های متعددی به آن اضافه شده که چهره آن را تغییر داده و زیباتر از قبل کرده است. همین موجب شده گردشگران بیشتری به سمت این کلیسا سرازیر شوند و خیلی زود به یکی از محبوب‌ترین کلیساهای آلمان تبدیل شود. وقتی از بیرون به ظاهر این کلیسا نگاه کنید شاید به نظر نرسد ارزش دیدن داشته باشد اما وقتی وارد آن می‌شوید از زرق و برق و ریزه کاری‌های آن شگفت زده خواهید شد.

 

کلیسای بانوی مقدس مونیخ (Church of Our Blessed Lady)

کلیسای بانوی مقدس ما (به آلمانی Frauenkirche) با سقف و گنبدهای منحصر به فردش، خط آسمانی شهر مونیخ را تعریف می‌کند و به خوی از کلیومترها دورتر نمایان است. این کلیسای ساده که با ظرافت خاصی طراحی شده در قرن ۱۲ با آجرهای قرمز به سبک گوتیک ساخته شده است. همانند بسیاری از ساختمان‌ها در کشور آلمان، این کلیسا نیز در جنگ جهانی دوم آسیب می‌بیند و اواخر قرن بیستم بازسازی می‌شود. داخل کلیسا پر از شاهکارهای هنری خارق العاده و ارزشمند است، همچنین پنجره‌های کلیسا نیز بزرگ و رنگارنگ طراحی شده‌اند. علاوه بر اینها، مجسمه‌ها و ده ناقوس مشهور کلیسا از جمله مشخصه‌های خاص و پرطرفدار آن به شمار می‌روند.

 

 

کلیسای جامع آخن (Aachen Cathedral)

کلیسای جامع آخن، یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای آلمان است که یکی از اولین نمادهای این کشور است که در یونسکو به ثبت رسید. کلیسای جامع آخن فقط یک کلیسا با ظاهری خوشایند و تماشایی نیست، بلکه تاریخ مهمی نیز در پس آن وجود دارد. این کلیسا در سال ۸۰۵ میلادی بعنوان هسته پادشاهی آن دوره ساخته شد و به مرور زمان این کلیسا تاجگذاری امپراطوری‌های مختلفی را در شش قرن مشاهده کرد. در این کلیسا گنجینه با ارزشی از مجسمه‌ها و آثار هنری مختلف وجود دارد که در اروپا کمتر رقیبی برای آن پیدا خواهد شد.کلیسای جامع آخن یکی از اولین نمادهای کشور آلمان در یونسکو است.

 

کلیسای جامع برلین (Berlin Cathedral)

کلیسای جامع برلین با گنبدهای بسیار زینتی که دارد نه تنها خط آسمانی شهر برلین را مزین کرده است بلکه نماد این شهر نیز به شمار می‌رود. معماری این کلیسا هماهنگی بی نظیری از سبک‌های رنسانس و باروک دارد. فضای داخلی هشت ضلعی آن نیز باشکوه و عظمت خاصی طراحی شده است. شما می‌توانید ساعت‌ها صرف تماشای مرمرها، آثار موزاییکی و مجسمه‌های پیچیده و زیبای داخل این کلیسا کنید.کلیسای برلین با ظاهر خاص و شگفت انگیزی که دارد به خوبی در شهر برلین قابل شناسایی است.

 

 

کلیسای جامع مینز (Mainz Cathedral)

کلیسای جامع مینز یکی از زیباترین کلیساهای آلمان است که شش برج دارد و در شهر مینز در کرانه رودخانه راین واقع شده است. این کلیسا ۱۰۰۰ سال قدمت دارد و یکی از بهترین نمونه‌های معماری رومانسک در آلمان به شمار می‌رود. دیوارهای کلیسا محل دفن شاهزاده‌ها و اسقف اغظم‌هایی است که در دوره‌های مختلف در این شهر قدرت داشتند. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره تاریخ این کلیسا و نقشی که از نظر مذهبی و سیاسی در این شهر ایفا کرده بدانید به موزه داخل کلیسا بروید.کلیسای جامع مینز یکی از زیباترین و بزرگترین کلیساهایی است که در کشور آلمان می‌توانید ببینید.

 

کلیسای بیرنائو (Basilica Birnau)

این کلیسا که به سبک باروک طراحی شده ظاهری ساده دارد اما داخل آن پر از شاهکارهای هنری و حکاکی‌های خارق العاده دیواری است. برج ساعت کلیسا به سال ۱۷۵۰ باز می‌گردد که قدیمی‌ترین ساعتی است که در آلمان همچنان کار می‌کند. این کلیسا، که به آن کلیسای مریم مقدس نیز گفته می‌شود، در شمال دریاچه کنستانس در منطقه بیرنائو واقع شده است. این کلیسا یکی از مهم‌ترین کلیساهای زیارتی در این منطقه است.کلیسای بیرنائو از جمله کلیساهایی است که ظاهری ساده دارد اما داخل آن با ظرافت و دقت خاصی طراحی شده است.

 

کلیسای یادبود کیسر-ویلهلم (Kaiser-Wilhelm Memorial Church)

این کلیسای یادبود پروتستان در شهر برلین و بلوار پرطرفدار کودام (Kudamm) واقع شده است و یکی از مهم‌ترین ساختارهای شهر است که در تاریخ آن نقش داشته است. در جنگ جهانی دوم این کلیسا توسط یک موشک به شدت آسیب دید و بخش زیادی از ساختمان و برج‌های آن نابود شد. ورودی سالن و یکی از مناره‌ها باقی ماندند و مابقی آن بعنوان یادبود جنگ نگهداری شدند. امروزه می‌توانید از کنار نیمه سالم کلیسا عبور کنید و تصویری از کلیسا در گذشته را به یاد بیاورید. در سال ۱۹۶۰، یک کلیسای جدید و مدرن با دیوارهای بتنی در کنار کلیسای قدیمی ساخته شد که امروزه همچنان توسط مردم شهر برای عبادت استفاده می‌شود.کلیسای یادبود شهر برلین یکی از کلیساهای آلمان است که طی جنگ جهانی دوم آسیب جدی دیده است اما این کلیسا بازسازی نشد و بازمانده آن امروزه در کنار یک کلیسای جدید به نمایش گذاشته شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *