علل کمبود نیروی کار آلمان کدامند؟

یکی از علل کمبود نیروی کار تغییرات دموگرافیک در آلمان است. پیش بینی می شود که جمعیت آلمان تا سال ۲۰۵۰ آلمان با کمبود حدود ده میلیون نیروی کار روبرو خواهد شد.

دلیل دیگر به گفته سارا پیرنبرگ، کارشناس موسسه اقتصاد آلمان (کلن) این است که بیشتر خانواده ها دیگرعلاقه چندانی به این که فرزندان شان حرفه ای را یاد بگیرند، ندارند “چون داشتن تحصیلات دانشگاهی را نوعی پرستیژ به حساب می آورند و ترجیح می دهند فرزند شان به جای یاد گرفتن مثلا حرفه لوله کشی حتما مدرک بالای دانشگاهی بگیرد.”

از سال ۲۰۱۵ به این سو بیش از یک و نیم میلیون پناهجو وارد آلمان شده است. نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر از آنها جذب بازار کار شده اند. اما بسیاری از این مشاغل در بخش خدمات است. باستیان محمودی در مورد علت این که چرا پناهجویان نمی توانند به سادگی نیاز بازار کار آلمان را برآورده کنند می گوید: “بسته به این که پناهجویان از کدام کشور آمده باشند، میزان افراد متخصص در میان آنها نیز متفاوت است. در مجموع عده متخصصین در میان پناهجویان زیاد نیست. از این گذشته این احتمال هم وجود دارد که بخشی از پناهنده ها با تغییر شرایطی که دلیل پناهندگی آنها بوده است، مجبور به ترک آلمان شوند. بنابراین شرکت ها نمی توانند در درازمدت روی آنها به عنوان نیروی کار حساب کنند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *